HABER DETAYI

10 Nisan 2020 17:31

Ptt Ücretsiz Maske Başvurusu Yap

Ptt Ücretsiz Maske Başvurusu Yap

Ptt nin güncel yapılan duyurusu ile ücretsiz maske dağıtılacağını belirtti. Şartlar olarak 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kişiler yararlanamayacak.

Her kişi haftalık 5 adet maske hakkı olacaktır. Ptt Ücretisiz bedava maske başvuru nasıl yapılır? Ptt maske başvuru yapma! Ptt maske başvuru nereden yapılır? sorularına cevap vereceğiz.

PTT ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

PTT’den bedaba maske dağıtımıyla ilgili şu şekilde açıklama yapıldı:

T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır.

* Aile üyeleriniz için maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri form üzerinde doldurarak onlara da ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz.

* Aşağıda yer alan formdaki bilgileri doldurarak maskenizi ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

* Vatandaşların her hafta 1 paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır.

* Adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olun.

* PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

Uyarı: Ücretsiz maske temini 65 yaş üzeri ve 20 yaş altında ki vatandaşlarımızı kapsamamaktadır. TC kimlik numaranız ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uymanız durumunda maskeniz tarafınıza gönderilecektir.

EPTT avm sitesinde yer alan formu doldurmamız gerekiyor. Formu doğru olarak doldurmaya özen gösterin.

Başvurular PTT nin resmi sitesinden yapılacaktır. Ptt kargo ile eve kargo gelecektir. Bunun için adresin mutlaka doğru yapılması gerekiyor. Başvuruların her ay olacağı konusu şu an net değil.

Anlık olarak yoğunluktan dolayı siteye girme zorluğu yaşanabilir. Bu yüzden gece saatlerinde veya 1 – 2 gün sonra başvuuru yapabilirsiniz.

Başvuru için: https://basvuru.turkiye.gov.tr/

Not: Dün gece saatlerinde yapılan güncelleme sonrasında yaşanan sistem yoğunluğu sebebiyle başvuruların E-devlet üzerinden alınması kararına varıldı. Şu an başvuru yapılmıyor, güncellendiği an bizler de ekleyeceğiz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.